Orange: koniec ery smsów z horoskopem

2018.10.22
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:

Orange: koniec ery smsów z horoskopem

Cofnijmy się o kilkanaście lat, do czasów gdy dopiero zapoznawaliśmy się z telefonami, Snake na Nokii 3310 umilał nam przerwy w szkole, a WAP dawał namiastkę dzisiejszego Internetu. Pamiętacie o tym lub nie, ale były to czasy, gdy dość powszechnie wysyłaliśmy smsy, w odpowiedzi na który dostawaliśmy dowcipy czy horoskopy.

Z biegiem lat oraz wraz z powszechnym dostępem do Internetu, tego typu usługi odeszły w niepamięć. No, może nie do końca. Co jakiś czas irytowały nas, wpadając przypadkowo do skrzynki odbiorczej. Dla tych, u których nieproszona korespondencja wzbudzała negatywne emocje mamy dobrą wiadomość.  Orange postanowiło wycofać możliwość wykupienia tego typu usług.

Z dniem 1 listopada 2018 Orange zablokuje możliwość korzystania z cyklicznej subskrypcji umożliwiającej porady od wróżek, sprawdzenie najnowszej pogody, aktualnego programu telewizyjnego, wyników loterii czy zdobytych punktów przez ulubioną sportową drużynę.

Wyłączenie płatnych, specjalnych SMS-ów i MMS-ów spowodowane jest bardzo małą liczbą nowych użytkowników oraz corocznymi spadkami w ilości osób już korzystających. W historii zapisały się również nadużycia z wykorzystaniem tego mechanizmu. W wyniku tego nastąpiła nawet nowelizacja prawa telekomunikacyjnego, która ukróciła cały proceder manipulacji i wyłudzeń.

Co z osobami, które nie wyobrażają sobie dnia bez otrzymania miłego smsa w postaci porady, ciekawostki lub pozytywnej myśli? Dopóki sami się nie wycofają lub Orange nie przestanie świadczyć usługi mogą spokojnie cieszyć się i czekać na nowe wiadomości w swojej skrzynce.