Orange rozszerza 4G

2018.11.30
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Orange rozszerza 4G!

Operatorom telekomunikacyjnym zależy na jak największym komforcie odczuwanym przez korzystających z ich usług użytkowników. Jednym z najważniejszych aspektów jest szybkość internetu, ładowania stron i ściągania plików. Orange postanowiło zwiększyć pojemność sieci 4G LTE w pasmach 2100 mHZ i 1800 Mhz.

Klienci w Warszawie, Gdańsku i Szczecinie będą mogli odczuć zmiany – pojemność zostanie zwiększona w stolicy o 58%, w mieście z pomnikiem Neptuna o 45 % zaś w Szczecinie aż o 77%.

Agregacja pasma na czterech częstotliwościach pozwala na osiąganie znacznie wyższych prędkości zaś zarządzanie dostępnymi pasmami pozwala na pokazanie miejsca, gdzie można komunikować się ze stacją bazową. Zarządzanie pasmami pozwoli również na poczucie różnicy użytkownikom słabszych urządzeń – przez to, iż mocniejsze urządzenia będą miały możliwość skorzystania z większej mocy, zwolnią miejsce drugim użytkownikom.

Są to kolejne działania Orange – w przeciągu ostatnich 4 lat ruch 4G LTE zwiększył czterdziestokrotnie. Pomarańczowy operator działa zarówno na terenie dużych miast, jak również małych miejscowości.

źródło: biuro prasowe Orange