Orange rozwija Bełchatów!

2018.11.29
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Orange rozwija Bełchatów!

Na myśl o jednym z polskich miast –  Bełchatowa – większość osób jako pierwsze skojarzenie wymieni węgiel brunatny.  Orange zamierza to zmienić i pozwolić się na zrodzenie w głowach innego pomysłu – prężnie rozwijającej się sieci światłowodowej!

Pomarańczowy operator tymi działaniami rozszerzy swoją siatkę odbiorców – powiększając ją o 7,3 tysiąca gospodarstw domowych i biznesowych, jak również  o ponad tysiąca domów jednorodzinnych. Umożliwi mu to podpisanie umowy z operatorem hurtowym TELEKOMP zakupu lokalnej sieci FTTH.

Orange działa zgodnie z przyjętą wcześniej strategią rozszerzenia sieci światłowodowej, którą plan operatora zamyka w liczbie 4,2 mld złotych w ciągu lat 2016-2020. Dzięki takim poczynaniom liczba gospodarstw domowych korzystających z usług operatora przekroczy 5 mln gospodarstw domowych. Na początku roku Pomarańczowy Operator dokonał transakcję na sieć światłowodową firmy Nettelekom na terenie Kielc.

Udział w konkursie POPC Orange Polska umożliwi wybudowanie sieci w ponad 370 tys. gospodarstw domowych oraz w 3 tysiącach gminnych szkołach rozsianych po całym kraju.

Źródło: https://biuroprasowe.orange.pl/informacje-prasowe/orange-polska-kupil-siec-swiatlowodowa-w-belchatowie/