Orange: test łącza 5Gb/s

2018.11.19
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Orange: test łącza 5Gb/s

Rozwój technologii trwa. Tempo dla wielu może wydawać się wprost zatrważające – co chwila przedsiębiorstwa pokazują,  że świadczone usługi można rozszerzać niemal do granic możliwości, zapewniając tym samym jeszcze szybsze połączenia lub lepiej skonstruowane urządzenia.

W Warszawie Orange przeprowadza pilotażowe testy łącza 5 Gb/s, umożliwiające małym i średnim firmom szybkie przesyłanie danych – ściągnięcie pliku 30 GB trwa nie całą minutę. Robi wrażenie, prawda? W przyszłości  technologia 5G będzie korzystać właśnie z tego łącza.

Orange tym posunięciem chce zapewnić klientów o dobrej kondycji przedsiębiorstwa, chęci rozwoju i zaspokojeniu cyfrowych potrzeb społeczeństwa. Pomarańczowy operator wyraża chęć rozszerzenia usługi w innych miastach, lecz  na razie tylko w stolicy 100 firm ma okazję wypróbować jedną z dwóch możliwości – łącza asymetrycznego do 5Gb/s jeżeli chodzi o pobierania danych i 1 Gb/s w trakcie wysyłania oraz łącza symetrycznego, które zapewnia prędkość i wysyłanie danych 2Gb/s.

Prezentowana przez firmę technologia XGS-PON pozwoli na obsługiwanie wyczekiwanej z niecierpliwością technologii 5G, która zapewni w stacjach bazowych  niskie opóźnienie i wysoki transfer danych.

źródło: https://biuroprasowe.orange.pl/