Pierwsza na świecie rozmowę holograficzną na świecie!

2018.09.21
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Pierwsza na świecie rozmowę holograficzną na świecie! – marketingowy sukces Vodafone

Vodafone, jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na świecie, zaprezentował pierwszą na świecie rozmowę holograficzną na świecie. Miało to miejsce w czasie konferencji prasowej Future Ready.

Po ogłoszeniu gotowości do uruchomienia 5G w 2019, Vodafone urządził pokaz możliwości jakie otwiera najnowszy standard technologii. Demonstracja pokazała rozmowę Houghton znajdującej się w Manchesterze ze wielkim kibicem piłki nożnej, 11-letnią Iris. Hologram Houghton zachwycił swą ostrością a opóźnienie było niezauważalne.

Vodafone ma długą tradycję w telekomunikacji w Wielkiej Brytanii – zrobiliśmy pierwszą w kraju telefon komórkowy, wysłaliśmy pierwszy tekst, a teraz przeprowadziliśmy pierwszą w Wielkiej Brytanii holograficzną rozmowę telefoniczną za pomocą 5G – komentuje Nick Jeffrey, CEO Vodafone UK.

Choć niektórym ciężko jest uwierzyć w takie możliwości jak rozmowy przy użyciu hologramu, przeszłość pokazuje iż nauka oraz technologia nie znają granic i ciągle zaskakują, podnosząc poprzeczkę.

źródło: telecoms.com