Pies zaopatrzony w sztuczną inteligencję

2018.11.10
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Pies zaopatrzony w sztuczną inteligencję

„Pies to najlepszy przyjaciel człowieka”  – wiele osób utrzymuje, że tak właśnie jest, choć z całą pewnością wielu kociarzy mogłoby donośnie protestować. Czas jednak galopuje, więc wypada sobie zadać zupełnie inne pytanie. Czy mechaniczny pies wyposażony w sztuczną inteligencję również może być najlepszym przyjacielem człowieka? W Japonii wiele osób nie wahałoby się odpowiedzieć はい, czyli „tak!”. Pies wyposażony w sztuczną inteligencję jest tam prawdziwym hitem oraz lekiem na samotność. Zastanawiacie się może, jak zareagują na niego Polacy?

Orange postanowiło to sprawdzić. Operator umożliwia obejrzenie Aibo – pieska stworzonego przez firmę Sony, który niczym wierny kompan z mokrym nosem reaguje na znane nam komendy. Siada, podaje  łapę i dzielnie kładzie się na grzbiecie reagując na słowa „zdechł pies”. Zmęczony zabawą ucina sobie drzemkę, w czasie której ładuje baterię.

Jaki będzie nasz pies? W zależności od nas i jego traktowania, ponieważ każdy wskazuje inne cechy. Nowinka technologiczna ma za zadanie promocję najnowszego smartfona, który tak samo jak inteligentny pies dostosowuje się do użytkownika, zapewniając jak największą przyjemność oraz komfort użytkowania.

Zainteresowani mogą na własne oczy przekonać się jak wygląda mechaniczny towarzysz w Warszawie w smart storach Orange w Sezamie i Arkadii do 16 listopada.

źródło: https://biuroprasowe.orange.pl/