Polska wersja asystenta głosowego Google

Polska wersja asystenta głosowego Google

Asystent głosowy stworzony przez Google zyskał oficjalnie obsługę w języku polskim. Już za kilka dni trafi na nasze smartfony. Wielu użytkowników narzekało na asystenta, który nie rozumiał wydawanych poleceń i próśb po polsku.  Teraz asystent głosowy nie będzie miał z tym problemu.

Co zrobić by z niego skorzystać? Potrzebne nam będzie urządzenie z systemem Android (wersja 5 lub wyższa). Również posiadacze iOS będą mieli przyjemność korzystania z aplikacji. Wystarczy ściągnąć na swój telefon aplikację Asystenta Google z App Store.

Biorąc pod uwagę fakt, że popularna na całym świecie Siri, wirtualna asystentka użytkowników urządzeń z jabłkiem, w dalszym ciągu nie włada naszym ojczystym językiem to okazuje się, że asystent Google będzie ułatwiał życie także fanom Apple’a.

Jak na razie Google raczkuje z ilością wydawanych komend (które zamierza dodawać jeżeli aplikacja zostanie pozytywnie odebrana, a liczbaściągnięć będzie rosnąć) chociaż już teraz jest kilka bardzo użytecznych zwrotów.

Aby rozpocząć rozmowę z naszym asystentem musimy się do niego zwrócić „OK GOOGLE” i wydać polecenie – napisz wiadomość, wpisz do kalendarza, uruchom aplikację. Asystent nie tylko wykona czysto robocze czynności, wyszuka piosenkę, która cały dzień chodzi nam po głowie, czy znajdzie nurtującą nas definicję z Wikipedii. Jak bankier sprawdzi i przeliczy nam waluty czy jako tłumacz, przetłumaczy zdania na język którego potrzebujemy. Już nie będzie trzeba ściągać rękawiczek i klikać na ekran – wystarczy kilka słów.

Partnerzy Google również mają szansę na swoją cegiełkę przy komendach dostępnych w asystencie. Play i eSky nie zwlekały z podjęciem twierdzącej decyzji do przyłączenia się do apki. Zapewne to kwestia czasu aż pojawi się tam Spotify, WhatsApp czy Netlix.

Dziś to jedynie aplikacja na telefon, ale w przyszłości będziemy w taki sposób sterować samochodami lub urządzeniami w naszych domach. Czy to mrzonka i marzenie fanów sc-fi? Historia pokazuje, iż w każdej myśli jest jakieś ziarno prawdy, co możemy zweryfikować przykładowo z opowieściami Lema, które sprawdzają się niczym przepowiednia.

Źródło: https://www.tabletowo.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos