Premiera Samsung Galaxy S9 na Mobile World Congress

2018.02.26
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:

Premiera Samsung Galaxy S9 na Mobile World Congress

Celem Mobile World Congress jest przedstawienie najnowszych technologii, które mają za zadanie zaskoczyć technologicznych koneserów i podbić serca Geeków. Czym zaskoczy nas Samsung w Barcelonie?

Będzie to kolejna odsłona serii Galaxy – Samsung Galaxy S9. Z wyglądu przypominać będzie poprzednią wersję, aczkolwiek od razu widać ulepszenia – między innymi wprowadzenie lokalizacji czytnika linii papilarnych. Wyświetlacz również będzie w rozmiarze swojego poprzednika – Samsunga Galaxy S8. Obie wersje mają komfortowy wyświetlacz 18:9.

Ulepszona została stacja dokująca DeX umożliwiająca podłączenie telefonu do wyświetlacza lub telewizora i przekształcenie go w komputer z systemem Android – co w dużym stopniu ułatwi oraz odmieni dotychczasowy sposób pokazywania prezentacji. Stacja dokująca w urządzeniu jest teraz plaska – telefon może być używany jako gładzik. Galaxy S9 jest wodoodporny, co umożliwia korzystanie z każdej funkcji nawet przy słabych warunkach pogodowych. Ma również funkcję tłumaczenia – wystarczy skierować kamerę urządzenia na dany tekst, a urządzenie przetłumaczy go dzięki Tłumaczowi Google, który obsługuję ową funkcję.

Samsung podkreśla użyteczność najnowszej wersji urządzenia w przedsiębiorstwach, gdzie odnajdzie zastosowanie i ułatwi działania pracowników. Spotkamy się z edycją dostępną dla przedsiębiorców, z aktualizacjami, rozszerzonymi gwarancjami i aktualizacjami zabezpieczeń na okres do czterech lat. Również aktualizacja firmware pracowników będzie przebiegać bezprzewodowo.

Slashlekas udostępniło wideo mówiące o licznych możliwościach urządzenia Samsung Galaxy S9, ale o wszelkie szczegóły i intrygujące niuansach można przekonać się będąc na MWB w Barcelonie.

źródło: Techcrunch