Zaskakujące prognozy Ericssona na temat 5G

2019.07.05
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Zaskakujące prognozy Ericssona na temat 5G

Początek ery 5G jest coraz bliższy. Przygotowana jest już infrastruktura oraz sprzęt, który będzie mógł posługiwać się najnowszym standardem technologii. Mimo to, kwestia wdrożenia 5G to w wielu przypadkach dopiero plany i założenia. Nie powinno być z ich realizacją jednak żadnego problemu. Tak własnie sądzi Ericsson, który w ostatnim raporcie  Ericsson Mobility Report poświęca sporo uwagi zagadnieniu najnowszej technologii. Zdaniem szwedzkiego przedsiębiorstwa liczba użytkowników 5G w porównaniu do poprzedniego raportu będzie większa o 400 mln do 2024 roku.

W pierwszej chwili liczba ta może wydawać się kontrowersyjna i podana na wyrost. W rzeczywistości postępujący rozwój technologii i ogólna globalizacja ekonomii urealnia prognozy szwedzkiego koncernu. Warto zauważyć, że jeszcze w listopadzie ubiegłego roku Ericsson nie był tak optymistycznie nastawiony do standardu piątej generacji, lecz ruch w sieciach mobilnych skłonił przedsiębiorstwo do zmiany swoich przewidywań. Na początku 2019 roku ruch w sieciach mobilnych był o 82 procent wyższy niż w poprzednim roku.

Ericsson zakłada, że w 2024 co siódma subskrypcja w Europie Środkowej i Wschodniej będzie korzystała właśnie 5G. Czy jest to możliwe?

Źródło: https://www.telko.in/