Qualcomm pewien swojej dominacji?

2018.10.24
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:

Qualcomm pewien swojej dominacji?

Qualcomm, amerykańskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne z siedzibą w San Diego, w czasie wydarzenia korporacyjnego w Hong Kongu, zapewniło o swojej dobrej kondycji finansowej. Firma ma też w planach wygranie wyścigu o miano lidera w implementacji 5G.

Z uwagą obserwujemy działania największych światowych przedsiębiorstw, które wymyślają coraz to nowe strategie i kampanie pozwalające im na jak najszybsze wdrożenie najnowszego standardu technologii 5G. Przede wszystkim potrzebne jest do tego zbudowanie łączności na wyższym niż dotąd poziomie. Na imprezie w Hongkongu zaprezentowano zestaw, który podał się jako pierwsze 5G NR sub-6 GHz (dokładnie 3,5 GHz) połączenie z urządzeniem mobilnym

Dzisiejsze wezwanie stanowi znaczący kamień milowy, ponieważ udało nam się z powodzeniem wykonać połączenia zgodne z 3GPP w zakresach częstotliwości poniżej 6 GHz i mmWave, co ułatwi operatorom mobilnym wdrażanie ich sieci 5G NR – powiedział Durga Malladi, dyrektor generalny odpowiedzialny za rozwój technologii 4G/5G. Zapewnił także, że umożliwia to szerokopasmową oraz wydajną łączność.

Dodatkowo, w czasie wydarzenia przedsiębiorstwo zaprezentowało nowe moduły anteny falowej 5G mm, technologię małej komórki 5G z Samsungem oraz nowe urządzenie Snapdragon SoC przeznaczone dla smartfonów klasy średniej.

Qualcomm znany jest z osiągnięcia dużych sukcesów w czasach popularności technologii 3G. Zarząd przedsiębiorstwa ma nadzieję, że tym razem również marka zostanie pionierem w zakresie badań, rozwoju oraz wdrożenia nowego standardu. Amerykański gigant ma to osiągnąć dzięki nowym rozwiązaniom. Jednym z nich jest m.in. dywersyfikacja materiałów, czyli wykorzystanie innych rodzajów krzemu spotykanych powszechnie w urządzeniach mobilnych.

Wydarzenie w Hongkongu była potwierdzeniem aspiracji firmy oraz swoistym przypieczętowaniem obietnicy wdrożenia technologii 5G. Qualcomm ma zamiar wywiązać się z niej już w 2019 r.

źródło: telcoms.com