Rohde & Schwarz prezentuje pierwszą na świecie metodę do testowania sygnalizacji radiowej Bluetooth LE

2018.02.28
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:
Rohde & Schwarz prezentuje pierwszą na świecie metodę do testowania sygnalizacji radiowej Bluetooth LE

Rohde & Schwarz jest niezależną grupa przedsiębiorstw specjalizująca się w elektronice profesjonalnej, która wypuściła na rynek pierwsze na świecie rozwiązanie do testowania sygnalizacji Bluetooth LE (Low Energy). Umożliwia łatwiejsze testowanie urządzeń i komponentów dla producentów. Tester łączności bezprzewodowej R & S CMW270 firmy Rohde & Schwarz zapewnia bezprzewodową kontrolę (OTA) urządzeń Bluetooth LE, jak również urządzeń typu Bluetooth Classic, zaimplementowanych w testerze.

Prezentowana Technologia Bluetooth Low Energy (LE) jest obecną główną technologią transmisji Internetu Rzeczy (IoT). Komponenty Bluetooth LE odnajdujemy w wielu dziedzinach takich jak motoryzacja, sport, służba zdrowia, jak również w elektronice czy w inteligentnych domach. Spora część czujników radiowych posiada niewielki rozmiar i jest w pełni zintegrowana z urządzeniami. W momencie debiutu specyfikacji testu Bluetooth LE w 2010 r. Bluetooth SIG określił bezpośredni tryb testowy za pośrednictwem linii sterującej, aczkolwiek bez określenia trybu testowania sygnalizacji OTA. W wielu urządzeniach Bluetooth LE brak portu oraz interfejsu do podłączenia linii sterującej.

Metoda testowania sygnalizacji R&S korzysta z pomiarów OTA bezprzewodowego analizatora połączeń R & S CMW270 mającego na celu weryfikację właściwości RF i wydajności urządzeń Bluetooth LE w trybie pracy, dzięki czemu dostępna jest możliwość sprawdzenia poziomu sygnału, modulacji i czułości odbiornika.

Na wielozadaniowość sygnalizacji Bluetooth LE w R & S CMW270 składa się złożoność pomiarów oraz szeroka paleta dostępnych aplikacji Bluetooth, powstałych w wyniku znacznego wzrostu w sektorze Internetu Rzeczy. Dzięki temu platforma R & S CMW staje się bezpieczną inwestycją również dla przyszłych generacji specyfikacji Bluetooth.

R & S CMW270 umożliwia pełny zakres testów RF Bluetooth, w tym Bluetooth Classic, Bluetooth LE i Bluetooth 5. Użytkownicy mają możliwość wykonywania testów sygnalizacyjnych, jak i testów audio na podstawie podstawowej stawki Bluetooth / łącza o zwiększonej szybkości przesyłania danych (BR / EDR).

Tester łączności bezprzewodowej CMW270 polega na koncepcji testowania parametrycznego umożliwiającego tworzenie sekwencji testowych specyficznych dla aplikacji. Pasmo testera rozszerzono do 160 MHz. Umożliwia to testy RF WLAN obejmujące standardy IEEE 802.11a / b / g / n / ac oraz 802.11ax. Dostępne są także testy RF dla komponentów ZigBee, które są często używane w inteligentnych warunkach domowych.

Pełny zakres funkcji został zaprezentowany przez Rohde & Schwarz na Mobile World Congress 2018 w Barcelonie. Rozwiązanie to będzie dostępne w pierwszej połowie 2018 roku.

Źródło: everythingrf.com