Rozłóż sobie ekran!

2018.11.07
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Rozłóż sobie ekran!

Wielu fanów nowinek technicznych i wszelkiego rodzaju gadżetów nie może doczekać się składanych ekranów, dzięki którym oglądanie ulubionych filmów czy seriali stanie się jeszcze bardziej przyjemne. Wszyscy stawiali na to, iż prekursorem urządzenia wyposażonego w rozkładany ekran będzie Samsung. Koreański producent miał go zaprezentować na Samsung Developer Conference 2018.

Faktycznie, przez chwilę z ciemności wyłonił się Infinity Flex, lecz prezentacja była krótka i nie zaspokoiła oczekiwań fanów.  Urządzenie, które ujrzeli uczestnicy konferencji to tablet z ekranem Infinity Flex działający w połączeniu ze smartfonem z drugim wyświetlaczem. Składany do środka, 7,3 calowy elastyczny ekran OLED pozwoli na tysiące złożeń. Google oficjalnie potwierdził współpracę z Samsungiem w tym projekcie. Niestety, na urządzenie trzeba będzie poczekać do przyszłego roku.

Jeżeli ktoś jest rozczarowany opóźnieniami Samsunga na pocieszenie przychodzi firma Royale, której produkt ma pojawić się już za kilka miesięcy. Jest to składany telefon przypominający tablet albo składającą się książkę. FlexPai ma ekran o wielkości 7,8 cala i grubości 7,6mm.

Czy można to uznać za oficjalny początek ery elastycznych ekranów?

źródło: https://antyweb.pl/