Rozwój infrastruktury na Podkarpaciu

2018.11.28
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Rozwój infrastruktury na Podkarpaciu

Z radością przyglądamy się wszelkich działaniom oraz projektom podejmowanym na naszym rodzimym, polskim rynku telekomunikacyjnym. Dlatego z nieukrywaną przyjemnością opisujemy działania rozwijane na Podkarpaciu, a dokładniej działania firmy Voice Net z Rzeszowa, zajmującej się budową sieci światłowodowej na 5 obszarach województwa podkarpackiego.

Voice Net wypełnił pierwsze zobowiązanie, których podjął się w ramach konkursu 1.1 Programu Operacyjnego Polski Cyfrowej, w skrócie POPC na łączną kwotę 156 mln złotych. Było to objęcie zasięgiem internetu 80% szkół znajdujących się na  terenie Podkarpacia.

Voice Net zamierza ściśle współpracować z siecią regionalną, której operatorem jest spółka Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe Sp. z o.o. w skrócie ORSS. Obu przedsiębiorstwom udało się dojść do porozumienia, dzięki któremu Voice Net zamówił 400 km podwójnych ciemnych włókien. Prezes firmy Mariusz Cząstkiewicz zdradza, iż nie jest to koniec współpracy a dopiero początek, ponieważ przedsiębiorstwu udało się uzyskać zaufanie operatorów, którzy mimo początkowej nieufności, przekonali się o rzetelności Voice Net.

źródło: https://www.telko.in/