Rynek infrastruktury 5G będzie wart blisko 34 mld dolarów w 2026 r.

2017.11.03
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:
Rynek infrastruktury 5G będzie wart blisko 34 mld dolarów w 2026 r.

Według raportu opublikowanego przez MarketsandMarkets szacuje się, że rynek infrastruktury 5G będzie wart 2,86 miliardów dolarów amerykańskich w 2020 r. Do 2026 roku wartość tego rynku ma wynosić 33,72 miliardów dolarów. Głównymi czynnikami, które napędzają rozwój rynku infrastruktury 5G jest rosnące zapotrzebowanie na usługi mobilnej  transmisji danych, rosnące znaczenie wdrażania oprogramowania w sieci telekomunikacyjnej, wzrost komunikacji  typu M2M w przemyśle oraz rosnący popyt na dużą szybkość i duży zasięg sieci.

Wzrost rynku infrastruktury 5G związany jest z nadchodzącą popularyzacją urządzeń mobilnych korzystających z technologii 5G. Eksperci przewidują, że po komercjalizacji komunikacji w standardzie piątej generacji nastąpi duże zapotrzebowanie na smartfony obsługujące 5G z szybkim łączem internetowym.

Wynika to z rosnącego zapotrzebowania na automatyzację procesów w różnych branżach, takich jak przemysł wytwórczy i przetwórczy. Przepływ danych i informacji w odpowiednim czasie i miejscu ma kluczowe znaczenie na skuteczną realizację procesów biznesowych i technologicznych.

Wzrost rynku przypisywany jest także innym czynnikom, takim jak rosnąca liczba abonentów posiadających więcej niż jedno urządzenie mobilne, rozwój technologii Internetu Rzeczy (Internet of Things, IoT), postępy w opracowywaniu nowych rozwiązań dla autonomicznych samochodów, wzrost połączeń typu M2M, duży popyt na usługi wideo na żądanie i popularyzacji koncepcji inteligentnych miast. W tych aplikacjach łączność sieciowa 5G będzie miała kluczowe znaczenie dla realizacji różnych zadań, takich jak przesyłanie danych, przetwarzanie danych i komunikacja.

MarketsandMarkets do kluczowych przedsiębiorstw na rynku infrastruktury 5G zalicza Qualcomm (USA), Intel (USA), Ericsson (Szwecja), Samsung (Korea Płd.), NEC (Japonia), Qorvo (USA), AT&T (USA), Huawei (Chiny), Nokia (Finlandia), MediaTek (Tajwan), Cisco (USA), Cavium (USA), Analog Devices (USA), Verizon Communications (USA), SK Telecom (Korea Płd), T-Mobile (USA), ZTE (Chiny), Korea Telecom (Korea Płd.), China Mobile (Chiny) oraz MACOM Technology Solutions (USA).

źródło: www.everythingrf.com