Samochody zmieniające się w… hotspoty Wifi

2018.01.24
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:

Samochody zmieniające się w… hotspoty Wifi

Zong jest pakistańską spółką zależną China Mobile, która wypuściła na rynek nowy inteligentny samochód 4G w Islamabadzie. W najbliższym czasie planuje rozszerzyć produkcję na skalę krajową.

Samochód 4G Smart Car zaopatrzony jest w pokładową diagnostykę samochodu, śledzenie i ulepszoną łączność w pakiecie. Owe rozwiązanie zapewni możliwość użytkownikom zmiany swojego pojazdu w hotspot WiFi – na maksymalnie 10 smartfonów i urządzeń w tej samej chwili.

Dodatkowo można będzie uzyskiwać w czasie rzeczywistym dane pokładowe pojazdów – obroty, prędkość, poziom paliwa oraz przebieg. Umożliwi śledzenie pojazdu, wyposażony będzie w funkcję otrzymywania powiadomień, gdy samochód opuści wcześniej ustalone bezpieczne strefy.

Takie rozwiązanie jest gotowe do użycia po podłączeniu dla wszystkich samochodów Marki Toyota i Honda wyprodukowanych po roku 2000, z trwającą tylko pół minutową instalacją.

2015 był rokiem uruchomienia przez Zong sieci 4G, która obecnie rozrosła się na ponad 300 miast ulokowanych w Pakistanie.

źródło: telecomasia