Czy sieć optyczna zapewni Chinom wygraną w wyścigu o wprowadzenie 5G?

2018.04.11
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:
Czy sieć optyczna zapewni Chinom wygraną w wyścigu o wprowadzenie 5G?

Trwa nieustanny wyścig mocarstw o zapewnienie dostępu do sieci 5G. Rządy wielu państw decydują się na zawiązanie umów z partnerami komercyjnymi. Jednym z przykładów takiej współpracy może być ogłoszona przez Nokię informacja, o zagwarantowaniu China Mobile optycznej sieci transportowej, dzięki którym Chiny będą gotowe wprowadzić technologię 5G na szeroką skalę.

Aktualnie China Mobile tworzy nową optyczną sieć transportową, która umożliwi obsługę lepszych połączeń międzysystemowych w centrum danych, usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu i backhaul 4G. Przewiduje się, że nowy szkielet optyczny będzie fundamentem usług mobilnych sieci piątej generacji.

Jak komentuje Kyle Hollasch, szef działu marketingu optycznego Nokii, Chiny są najszybciej rozwijającym się rynkiem optycznym. Przedsiębiorstwo Nokia podkreśla zadowolenie ze współpracy z China Mobile, szczególnie że jest jedynym dostawcą spoza Chin o tak znaczącym udziale w tamtejszym rynku.

Słowa podkreślające zadowolenie ze współpracy Nokii z Mobile China są poparte wydarzeniami mającymi miejsce na Mobile World Congress (MWC), w czasie których prezes Nokii zaznaczał, że największa bitwa o wprowadzenie 5G stoczona zostanie przez dwóch światowych gigantów – Chiny i USA. Oba te państwa wyprzedzą inne kraje, walcząc o pierwszą pozycję między sobą.

Podczas MWC Nokia oraz China Mobile ujawniły podpisanie umowy, mówiącej o wspólnym badaniu sposobu rozszerzenia przez China Mobile oferty usług dla rynków wertykalnych za pomocą 5G. Główne cele badania to sposoby osiągnięcia jak największych korzyści dla przemysłu z rozwoju inteligentnych miast, inteligentnego transportu i inteligentnej analizy wideo.

Testom podane jest użycie architektury sieci Nokia 5G Future X oraz NB-IoT i MEC. Rozbudowany zostanie obecne ekosystem próbny Car2X w Wuzhen, dzięki któremu przyśpieszdone zostanie korzystanie z zautomatyzowanych pojazdów i technologii zwiększających bezpieczeństwo pojazdu.

źródło: telcomasia.net