Smartfon dbający o bicie serca

2019.08.14
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Smartfon dbający o bicie serca

Rozwój technologii obecnie pozwala nam na rzeczy, które wyglądają niczym wyciągnięte z książek science-fiction. Należy jednak jak najlepiej wykorzystywać dobrodziejstwa techniki oraz rozwijać je, by służyły nie tylko rozrywce, ale również pomagały w walce o życie i zdrowie.

Pod koniec lipca w Warszawie i Poznaniu dokonano zabiegu implantacji podskórnych miniaturowych rejestratorów arytmii. Sam zabieg jest prosty i mało inwazyjny – za pomocą igły wstrzykuje się implant o wielkości 5 centymetrów, który łączy się ze smartfonem pokazując wyniki monitorowania serca. Rozróżnia poszczególne fazy bicia, a także wykrywa wszelkie nieprawidłowości. Ma również możliwość przeprowadzenia badania rezonansu magnetycznego. Dzięki temu szybko możemy skontaktować się z lekarzem, który od razu może podjąć stosowne działania.

Jak widać nasze urządzenia mobilne nie zawsze są jedynie gadżetami, które wykorzystujemy do gier i śmiesznych aplikacji. Czasem mogą posłużyć jako kieszonkowa pielęgniarka i lekarz. Oby więcej takich inicjatyw, a za pacjentów trzymamy kciuki. Życzymy, by zdrowie dopisywało, a serce przyśpieszało tylko w momencie otrzymania miłej wiadomości 🙂

Źródło: https://gsmonline.pl/