Sprawdź, gdzie powstaną Pracownie Orange

2017.10.30
Autor: Dagmara Bożek-Andryszczak
Podziel się informacją:

26 października Fundacja Orange ogłosiła wyniki trwającego ponad dwa tygodnie plebiscytu, w ramach którego internauci wskazali miejscowości z całej Polski, w których powstaną multimedialne świetlice.

Głosowanie było trzecim i ostatnim etapem trzeciej edycji Pracowni Orange – programu, w ramach którego Fundacja Orange organizuje i wyposaża multimedialne świetlice we wsiach i mniejszych miejscowościach liczących do 40 tysięcy mieszkańców. W poprzednich edycjach Pracowni Orange powstało już 77 takich placówek.

W sierpniu i wrześniu trwał nabór do udziału w programie. Następnie, podczas drugiego etapu, organizatorzy wybrali 63 zgłoszenia, które potem poddano pod głosowanie internautów w ramach plebiscytu organizowanego od 4 do 20 października.

W efekcie wybrano lokalizacje dla 26 placówek, co oznacza, że multimedialne świetlice powstaną w takich miejscowościach jak: Bytów, Grójec, Boćwinka, Łodygowice, Brodnica, Kranów, Wysokie Mazowieckie, Szczawne, Piotrowice, Praszka, Nowogard, Siedlisko, Jurczyce, Złotoryja, Zbiersk Cukrownia, Łęczyca, Lisewo, Kozerki, Hażlach, Prace Małe, Pęchratka Polska, Bulkowo, Ćmińsk, Trzydnik Duży, Maćkowa Ruda, Chmielno (pełna lista lokalizacji wraz z liczbą oddanych głosów znajduje się na stronie www.pracownieorange.pl).

Świetlice, które powstaną w ramach trzeciej edycji Pracowni Orange, zostaną wyposażone w meble biurowe i sprzęt multimedialny, w tym komputery i konsolę PlayStation 4, o łącznej wartości 30 000 złotych. Ponadto liderzy zwycięskich placówek przez dwa lata będą mogli liczyć na wsparcie Fundacji Orange w organizacji zajęć i warsztatów dla wszystkich mieszkańców.