Sprzeciw Orange i Deutsche Telekom

2018.12.20
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Sprzeciw Orange i Deutsche Telekom

Konferencja ShowHello mająca miejsce w Paryżu  ma na celu podsumowanie ostatniego roku pracy globalnego operatora telefonii komórkowej Orange. Oprócz prezentacji stopnia realizacji założonych celów, pokazania statystyk rozwoju oraz planów na przyszłe miesiące, na konferencji miał miejsce niecodzienny przerywnik. Było to wystąpienie szefa Deutsche Telekom, Timotheusa Hottgesa.

Jak wiadomo, oba przedsiębiorstwa telekomunikacyjne zamierzały podjąć współpracę, lecz pod koniec ubiegłego roku plany współpracy upadły. Mimo, iż przedsiębiorstwom nie udało się nawiązać porozumienia, złączył ich ponownie inny cel. Chodzi o przeciwstawienie się dominacji USA oraz Chin w rozwoju inteligentnych technologii.

Oba przedsiębiorstwa zapowiadają ambitne plany rozwoju i zmniejszenia różnicy technologicznej miedzy prowadzącymi. Zamierzają inwestować we wdrożenie 5G, rozwój komputerów kwantowych oraz poprawę bezpieczeństwa działań informatycznych. Nie są to tylko czcze słowa – poprzeć to może wspólny projekt platformy software i hardware wspierającej sztuczną inteligencję. Pierwszym dzieckiem jest głośnik Djingo, który pojawi się na wiosnę. Będzie obsługiwać urządzenia w ramach Connected House.

Jest to tylko początek działań, oba przedsiębiorstwa od wielu miesięcy działają w ramach technologii 5G, powiększeniu sieci światłowodowej i zwiększenia bezpieczeństwa.

Źródło: https://www.spidersweb.pl/