Sztuczna inteligencja – co nas czeka w przyszłości?

2018.01.15
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:

Sztuczna inteligencja – co nas czeka w przyszłości?

Wraz z rozwojem techniki prężnie rozwija się sztuczna inteligencja, która, jak przewiduje Gartner w 2022 roku będzie miała większą świadomość o stanie emocjonalnym użytkownika.

Stojąc u progu czwartej rewolucji, dostawcy technologii mierzą się z wyzwaniem zintegrowania sztucznej inteligencji z wieloma aspektami życia człowieka, dzięki afektywnym obliczeniom chcą stworzyć bardziej spersonalizowane doświadczenia. Teraźniejsza fala odczuwających systemów sztucznej inteligencji sprowadza się do rozwoju wirtualnych asystentów osobistych i technologii opierających się na systemach konwersacyjnych.

Sztuczna inteligencja stanie się ważnym ogniwem w społeczeństwie

W zbliżającej się wielkimi krokami przyszłości sztuczna inteligencja będzie tworzyć wartość dodaną dla coraz większej liczby wariantów w zakresie obsługi klienta, oprogramowania edukacyjnego, gier wideo, oprogramowania diagnostycznego, wyników sportowych, zdrowotnych oraz autonomicznego samochodu.

Prototypy i komercyjne produkty są już stworzone, a dodanie do nich przeanalizowanych punktów danych z mimiki twarzy, intonacji głosu czy wzorców zachowań w znaczącym stopniu podwyższą odbiór przez użytkownika.

Oprócz inteligentnych urządzeń mobilnych czy urządzeń domowych, urządzenia do noszenia oraz pojazdu będą zbierać, analizować i przekształcać dane dotyczące uczuć użytkowników z pomocą wizji komputerowej, dźwięki oraz czujników, które pozwolą na dostosowanie się w lepszym stopniu do spersonalizowanych potrzeb człowieka.

Oparte na chmurze technologie sztucznej inteligencji łączą w sobie wiele pozytywnych aspektów, które coraz bardziej rozwijają się dzięki dużym graczom technologicznym, którzy są kuszeni atrakcyjnym modelem kosztowym, czy łatwiejszą możliwością użytkowania i tworzenia usług.

źródło: telecomstechnews.com