T-Mobile rozszerza LTE

2018.11.30
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
T-Mobile rozszerza LTE

W naszych comiesięcznych raportach dotyczących jakości i szybkości internetu opisujemy działania czterech operatorów: Orange, Plus, T-Mobile oraz Play. Ostatnio wspominaliśmy o sukcesach projektów podejmowanych przez Orange, które zwiększyło w trzech miastach przepustowość internetu: w Szczecinie, Gdańsku oraz Warszawie. Spójrzmy teraz co słychać u kolejnego operatora – T-Mobile, który również zamierza podwyższyć standard oferowanych usług. Operator chcąc zoptymalizować pasmo 2100 MHz z bloku szerokości 15 MHz wydzielił 10 MHz pasma uruchomiając na niego LTE.

Od maja T-Mobile pracuje nad zwiększeniem i optymalizacją zasobów LTE. Jest kilka obszarów w których prace zostały już zakończone: w Bydgoszczy, Górnośląskim Okręgu Przemysłowym, Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Trójmieście, Warszawie oraz Wrocławiu.

W ostatnim raporcie wspominaliśmy o tym, iż T-Mobile dba o polepszenie internetu w górach. Dzięki operatorowi turyści w schroniskach w Dolinie Chochołowskiej, Ornaku, Morskim Oku i Murowańcu będą mieli możliwość szybkiego podzielenia się zapierającymi dech widokami z bliskimi. Czy te działania będą miały odzwierciedlenie w kolejnych miesiącach w raportach? Śledźcie nas uważnie!

https://www.telko.in/t-mobile-zoptymalizowal-siec-w-kilkunastu-obszarach