Testy interoperacyjności 5G w Chinach zostały zakończone

2018.07.16
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:

Testy interoperacyjności 5G w Chinach – co to oznacza?

Intel, China Mobile oraz Huawei ogłosiły koniec przeprowadzanych przez nich testów interoperacyjności oraz rozwoju 5G zgodnego z najnowszymi standardami.

Chiny, chcąc być liderem w obszarze wdrażania 5G do infrastruktury krajowej, współpracują z doświadczonymi przedsiębiorstwami telekomunikacyjnymi. Celem tego partnerstwa ma być przyśpieszenie nadchodzącej ery dominacji sieci 5G. Pierwsze komercyjne sieci 5G mają być dostępne wraz z wypuszczeniem partii kompatybilnych smartfonów. Do 2019 China Mobile zamierza uruchomić pierwsze terminale przedkomercyjne, w takich obszarach jak mobilny Internet szerokopasmowy, wideo branżowe i inteligentna produkcja. Możliwe to będzie dzięki współpracy z Intelem aktywnie działającym w obszarach 5G NR w celu przygotowania dostępności chipsetów XMM ™.

Komercjalizacja 5G nie byłaby możliwa bez zakończonych testów interoperacyjności. Polegają one na sprawdzeniu zdolność dwóch lub więcej systemów do współpracy z innymi produktami lub systemami, które istnieją, bądź mogą istnieć w przyszłości, bez jakiegokolwiek ograniczenia dostępu lub ograniczonych możliwości implementacji. Ogłoszone przez gigantów ukończenie testów jest ukazaniem postępu oraz zapowiedzią dużych zmian. Rolą Huawei będzie promocja chińskiego przemysłu 5G, poprzez ukazanie jego zaawansowania oraz pomoc operatorom we wprowadzeniu 5G.

Testy interoperacyjności 5G są potwierdzeniem zapowiadanej przez China na początku roku największej sieci próbnej 5G. Tegoroczne testy odbędą się w Hangzhou, Szanghaju, Guangzhou, Suzhou i Wuhan.

źródło: telecomsasia