TikTok podatny na kradzież danych!

2020.01.10
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:

TikTok podatny na kradzież danych!

Izraelska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem przeprowadziła kompleksowe testy bijącej rekordy popularności aplikacji TikTok. Wykryto w niej szereg nieprawidłowości, które zagrażały bezpieczeństwu i prywatności użytkowników.

TikTok w ostatnich miesiącach był hitem wśród młodszego pokolenia. Aplikacja pozwala na dzieleniu się ultra krótkimi nagraniami wideo wraz z muzyką lecącą w tle. Twórcy zdecydowanie bardziej skupili się na warstwie użytkowej i nie nadążają za dostatecznym zabezpieczeniem prywatności. Skrzętnie wykorzystali to eksperci z firmy Check Point w swoim badaniu.

Cyberzagrożeniem była możliwość wysłania spreparowanych wiadomości z linkiem. Użytkownik, który bezmyślnie kliknął w link mógł być narażony na utratę kontroli nad swoim kontem i tożsamością. 

Inną luką była możliwość zdobycia danych osobowych z profilu użytkownika TikTok. Łupem cyberprzestępców mogły paść imiona, nazwiska oraz daty urodzin.

Dobra wiadomość dla wszystkich aktywnych użytkowników jest taka, że twórcy TikTok podjęli natychmiastowe działania i usunęli wskazane zagrożenia. 

Źródło: Android Central / tabletowo.pl