Nokia i Verizon transmitowały video przy użyciu sieci 5G. Jak poszło?

2018.08.17
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:
Nokia i Verizon transmitowały video przy użyciu sieci 5G. Jak poszło?

Globalne kolosy prześcigają jeżeli chodzi o plany odnośnie uruchomienia technologii 5G. Areną tej walki stają się kanały social media przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. Jaki założony plan w tej kategorii udało się osiągnąć Nokii i Verizon?

Przedsiębiorstwom udała się pierwsza transmisja sygnału 3GGP New Radio (NR) do odbiornika ulokowanego w  jadącym pojeździe. Dwie anteny umieszczone na kampusie Nokii w New Jersey odnotowały przekazanie jednego sygnału do drugiego w paśmie 28GHz  w Fordzie Ka, w którym był umieszczony odbiornik oraz sprzęt pomiarowy. Celem testu było sprawdzenie działania filmu video bez ładowania i zacinania się.

Jak mówi Bill Stone, wiceprezes ds. rozwoju technologii i planowania w Verizon, wykonywane przez nich testy znacząco przybliżają firmę do pełnego rozwoju najnowszego standardu technologii. Wychodząc z laboratoriów i przeprowadzając testy w praktyce mają możliwość sprawdzenia jakie będą doświadczenia użytkowników korzystających z dobrodziejstw 5G w środowisku mobilnym.

Jak podkreśla Marc Rouanne, prezes Mobile Networks w Nokii, ulepszenie mobilnego internetu szerokopasmowego jest jednym z pierwszych usług będących opracowanych w kompleksowej ofercie 5G Future X firmy Nokia, na co z niecierpliwością czekają klienci.