Trochę słońca dla Xiaomi

2019.08.06
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Trochę słońca dla Xiaomi

Trend eko wywiera coraz mocniejszy wpływ na producentach szeroko pojętej technologii użytkowej. Rozwiązania przyjazne środowisku są obecne w naszym życiu już niemal na każdym kroku. Korzystamy więc między innymi z energii słonecznej. Można to zauważyć przykładowo na domach, gdzie dzięki panelom słonecznym ogrzewa się wodę.

Producenci telefonów również podpatrzyli ten pomysł, i choć dla niektórych ten projekt zakończył się fiaskiem to nie wszyscy stracili wiarę w energię ze słońca wykorzystaną w świecie smartfonów. Są takie przedsiębiorstwa, które zamierzają wykorzystać ten pomysł do swoich flagowych modeli. Konkretnie mowa o Xiaomi.

Chińska firma już rok temu zgłosiła technologię do biura patentowego, chociaż media odkryły cały projekt dopiero kilka dni temu. Na dokładne informacje należy jeszcze trochę poczekać, aczkolwiek już wiadomo, że smartfon samym wyglądem będzie różnić się od standardowych modeli. Panel fotowoltaiczny będzie wsparciem dla tradycyjnej baterii, co pozwoli nam na ładowanie telefonu bez podłączania go do ładowarki.

Niektórzy nie wierzyli w Xiaomi, gdy weszło na rynek. Mimo to chińskie przedsiębiorstwo osiągnęło wielki sukces. Czy teraz go powtórzy z tym innowacyjnym pomysłem?

Źródło: https://dailyweb.pl/