Trump mówi definitywne NIE dla Huawei

2019.08.09
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Trump mówi definitywne NIE dla Huawei

O sporze Huawei i rządu USA często pisaliśmy na łamach RFBENCHMARK. Zresztą tym tematem interesowaliśmy się nie tylko my, ale cały świat. Temat wykraczający daleko poza kwestie technologii zwrócił wzrok globalnych mediów ze względu na toczący się konflikt handlowy pomiędzy Chinami, a Stanami Zjednoczonymi.

W pierwszej chwili zostaliśmy zaszokowani decyzją Departamentu Handlu o wpisaniu Huawei na czarną listę. Po jakimś czasie ban został przesunięty o miesiąc, by przygotować do zaistniałej sytuacji Chińczyków i Amerykanów, by po jakimś czasie przekazać informację, że konflikt rozejdzie się po kościach. Pojawiły się nawet pogłoski, iż Huawei jednak będzie mógł korzystać z systemu operacyjnego Android.

Otóż tak się oficjalnie nie stanie.

Donald Trump mówi definitywne nie dla Huawei, co tylko potwierdza jego krótka, acz treściwa wypowiedź. –Nie będziemy robić interesów z Huaweiem… I naprawdę jestem o tym przekonany. O wiele łatwiej jest po prostu nie robić żadnych interesów z Huaweiem… To nie znaczy, że nie zgodzimy się na coś, jeśli i kiedy zawrzemy umowę handlową.

Wygląda na to, iż prezydent Stanów Zjednoczonych jest zdecydowany zakończyć grę, która ma podłoże w konflikcie handlowym. Czy może jednak czeka na ruch Chin? Czy chiński producent zamierza cokolwiek zrobić, skoro niedawno pokazały światu swoje autorskie oprogramowanie na smartfony, co jest równoznaczne z usamodzielnieniem się?

Źródło: https://www.spidersweb.pl/