UKE kara także Play

2018.12.22
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
UKE kara także Play

Urząd Komunikacji Elektronicznej czuwa nad przestrzeganiem prawa w świecie telekomunikacji oraz nienadużywania  przez operatorów władzy nad swoimi odbiorcami. Ostatnio ukarał Orange za wysłane przez operatora marketingowe SMS-y na które użytkownicy sieci nie wyrazili zgody oraz za niewypełnienie obowiązków związanych z zasadami przenoszenia  numerów stacjonarnych.

Dzięki wnioskowi jednego z prywatnych klientów, również Play został przyłapany na naruszeniu praw przez UKE . Klient ten zmienił warunki umowy, które jednak przez operatora zmienione nie zostały. Odbiorca nie mógł dotrzeć do materiałów potwierdzających jego umowę i zmiany jakie powinny w niej zajść. Klient został pozbawiony potwierdzenia umowy oraz utracił możliwość zabezpieczenia swoich interesów.  Naruszenie praw abonenta i użytkownika w takim zakresie zostało przez UKE wycenione na 10 tysięcy złotych.

Choć ten przypadek dla operatora nie jest niczym miłym dla użytkowników i odbiorców może pokazać, iż UKE czuwa nad wszelkimi problemami i w razie niesprawiedliwości każdy z nas może zwrócić się do urzędu o sprawiedliwość.

Źródło: https://antyweb.pl/