W jaki sposób młodzi ludzie korzystają ze smartfonów?

2019.12.12
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:

W jaki sposób młodzi ludzie korzystają ze smartfonów?

Znamy wyniki ciekawych badań dotyczących korzystania z urządzeń mobilnych przez nastolatków. Okazuję się, że młodzież w Polsce znacznie częściej korzysta ze smartfonów niż rówieśnicy z pozostałych badanych krajów.

W badaniach wzięły udział osoby w przedziale wiekowym 14-18 lat. W segmencie krajów Polska, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Hiszpania, Turcja i Brazylia największy odsetek użytkowników smartfonów pochodzi właśnie z naszego kraju (71%). W dalszej kolejności z tego rodzaju urządzeń mobilnych najczęściej korzysta młodzież w Hiszpanii (59%) oraz Turcji (51%). 

Ciekawe dane dotyczą wykorzystania smartfonów przez nastolatków. 59% młodych Polaków instaluje na urządzeniu mobilnym gry, których są aktywnymi odbiorcami. Na drugim miejscu znalazły się odtwarzacze muzyki i wideo, a odrobinę mniej popularne stały się aplikacje social media.

Co warte uwagi, w naszym kraju we wspomnianej kategorii wiekowej wciąż dużą popularność mają aplikacje społecznościowe (37%), podczas, gdy w Hiszpanii, USA czy Wielkiej Brytanii w taki sposób ze smartfonów korzysta, odpowiednio, 7, 5 i 3 procent ankietowanych. 

Wyniki badania zaprezentowano zgodnie z 2300 wywiadami, które odbyły się w I kwartale 2019 roku. Poprowadziła je agencja badań rynku i opinii SW Research metodą CAWI (on-line), z wykorzystaniem platformy internetowej ankieteo.pl. Za rekrutację międzynarodowej próby odpowiadał portal Gamekit.com.

źródło: tabletowo.pl