Wielka Brytania aktualnym liderem 5G?

2018.09.26
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Wielka Brytania aktualnym liderem 5G?

Vodafone, drugie największe na świecie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne, ogłosiło, że będzie gotowe do uruchomienia sieci 5G w momencie dostępności sprzętu obsługującego technologię na rynku. Początek działań rozpocznie się w Manchesterze.

Zespół Vodafone gotowy jest do komercyjnej premiery w 2019 roku. Technologia 5G będzie działać nie tylko w największych miastach, lecz również na obszarach wiejskich – powiedział dyrektor techniczny Scott Petty w czasie konferencji Future Ready w Nowym Jorku.  Wspomniał on między innymi o Kornwalii i Krainie Jezior.

Chociaż to ważna deklaracja, to szampany trzeba jeszcze chłodzić. Specjaliści chłodzą entuzjazm i twierdzą, że należy poczekać na pojawienie się na rynku urządzeń umożliwiających działanie najnowszego standardu technologii. Petty w tym wyścigu typuje Samsunga i Huawei.

Czy Wielka Brytania jest teraz europejskim liderem jeżeli chodzi o 5G? Opinie na ten temat są bardzo rozbieżne. Z pewnością Vodafone ma powody do dumy z posiadania Redstream, pełnej zintegrowanej sieci głosowej, danych i optycznych działającej z 4000 węzłami dostępowymi i ponad 1500 już wdrożonymi.

źródło: telecoms.com