Wielkie zwolnienia w Deutsche Telekom?

2018.06.25
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:
Wielkie zwolnienia w Deutsche Telekom?

Jedno z największych przedsiębiorstw oferujących usługi telekomunikacyjne w Unii Europejskiej będzie zmuszone do zmniejszenia liczby pracowników. Stanowisko utraci prawie jedna czwarta zatrudnionych, czyli około 10 000 osób.

Według Bloomberga, największej na świecie agencji prasowej zajmującej się dostarczaniem informacji na temat rynków finansowych, kolejne 3 lata zdecydują o takich redukcjach pracowników, z czego 6 000 będzie miało miejsce w Niemczech. Zostanie to spowodowane ukierunkowaniem się na obszary cyberbezpieczeństwa, chmury oraz Internetu rzeczy. Te posunięcie umożliwi ocalenie 600 milionów euro do 2021 roku.

Redukcje etatów są tematem poruszanym w ważniejszych przedsiębiorstwach telekomunikacyjnych, gdzie usuwane są nierentowne bądź nadmiarowe jednostki biznesowe, które mogą być zastąpione przez cyfrową gospodarkę.

Wszystko jest powiązane z działaniami Adel Al-Saleh, CEO z T-Systems z rodziny Deutsche Telekom, który w ostatnim czasie stracił projekty z takimi znanymi firmami jak AWS lub Microsoft. Koncentruje się on teraz na dochodowych kontraktach, stawiającna innowacje technologiczne takie jak na przykład Internet rzeczy. Jest to zmiana celów mająca swoje odzwierciedlenie w finansach.

W pierwszym kwartale łączne przychody w T-Systems spadły o 2,3% rok do roku do 1,704 mld EUR, przy spadku EBITDA o 40% do 57 mln EUR. DT wyciągnął wnioski, iż nie warto próbować sił ze zwinnymi graczami specjalizujących się w chmurze i skupi się na obszarach, gdzie ma większe możliwości.

źródło: Telecoms.com