Umowa między Qualcomm i producentami smartfonów 5G

2018.01.28
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:

Umowa między Qualcomm i producentami smartfonów 5G

Qualcomm Inc. jest amerykańskim przedsiębiorstwem informatycznym specjalizującym się w komunikacji bezprzewodowej, które podpisało umowę z producentami smartfonów 5G w celu zapewnienia, iż owe urządzenia będą gotowe do użytkowania w 2019 roku.

Umowa 5G Pioneer została zawarta między innymi przez przedsiębiorstwa takie jak Oppo, ZTE, Xiaomi, Lenovo i Wingtech. Prezes Qualcomm Inc. cieszy się ze współpracy z chińskimi ekosystemi mobilnymi i półprzewodnikowymi, chcąc wspólnie przejść z ery 3G/4G w wyczekiwaną przez wszystkich sieć 5G.

Celem umowy jest współpraca przy urządzeniach 5G NR (New Radio) korzystających z procesorów Qualcomm, które będą gotowe do testów w przyszłym roku. Użytkownicy w Chinach wykazują bardzo duży poziom zainteresowania najmłodszą generacją sieci. Z ankiet przeprowadzonych przez amerykańskie przedsiębiorstwo wynika, iż 60 % chińskich konsumentów zaopatrzy się w smartfon 5G w chwili pojawienia się na rynku.

China Tech Day w Qualcomm w Pekinie było wydarzeniem na które składało się ujawnienie kilku ważnych informacji:

  • Oppo, Xiaomi, Vivo i Lenovo – ci producenci w ciągu najbliższych 3 lat zobowiązali się do zakupu komponentów o wartości 2 miliardów dolarów od Qualcomm.
  • Qualcomm Inc. ma plan na nadchodzący front-end 5G Tunable RF, dzięki któremu producenci będą mogli uzyskać lepszą wydajność systemu i gotowość produktu 5G. Dzięki zaangażowaniu i rozwojowi chcą dostarczać urządzenia mobilne nie tylko na rynek chiński, ale również na cały świat.

Niestety sukcesy w Azji zostały przyćmione karą nałożoną przez Komisję Europejską za nadużycie pozycji dominującej na rynku w chipsetach pasma podstawowego LTE.