Wybory, wybory i po wyborach

2019.10.14
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Wybory, wybory i po wyborach

Wybory jak zwykle przysparzają wiele emocji. Każdy chce, by jego kandydat doszedł do władzy, zmieniał rzeczy na lepsze i wystrzegał się złych decyzji. Nie będziemy poruszać tu kwestii politycznych, ale pozytywny aspekt, jaki daje nam życie w cyfrowym świecie.

Otóż dzięki technologiom i Internetowi, mamy szansę nawet na odległość decydować o losach naszego państwa. Najlepiej przedstawią to liczby  – 219 711 osób fizycznie poszło do gminy obok, by wypełnić wniosek o oddanie głosu nie w swojej „urnie”. Minister Cyfryzacji z dumą podkreśla liczbę osób, która dzięki wnioskom przez Internet zdecydowała się o chęci udziału w wyborach. Było to 44 703 głosów.

Ktoś mógłby powiedzieć, że to wciąż zbyt mało, ale doceńmy, że istnieje taka możliwość i coraz więcej osób z niej korzysta. W wyborach do Parlamentu Europejskiego tych wniosków było jedynie 45 tysięcy, a tu mamy prawie tyle przez sam Internet.

Oby kolejne wybory zaskoczyły nas jeszcze pozytywniej wynikiem nie samych wyborów, a liczbą osób, które świadomie dbają o dobro państwa. Szkoda z tego nie skorzystać, bo wszystko to jest na wyciągnięcie ręki.

Źródło: https://antyweb.pl/