Zao złe i niebezpieczne?

2019.09.04
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Zao złe i niebezpieczne?

Chyba każdy z nas marzył, by choć przez chwilę stać się superbohaterem, takim jak Superman czy siłaczem podobnym do Rambo. W grę wchodzi też piękna piosenkarka czy naszą ulubioną gwiazda popkultury. Dzięki chińskiej aplikacji Zao stało się to możliwe. Zao podmienia naszą twarz z twarzą popularnych osób z teledysków i showbiznesu. Oczywiście aplikacja bije rekordy ściągnięć oraz przyciąga rzeszę ciekawych efektu osób.

To co chińskie kojarzy się jednak ostatnio z niebezpieczeństwem, więc postanowiono dokładnie przyjrzeć się regulaminowi aplikacji. Przede wszystkim należy wpisać swój numer telefonu oraz zezwolić aplikacji na dostęp do naszych zdjęć, które są później przesłane w procesie zmiany twarzy. Uwaga! W regulaminie widnieje zapis o zrzeknięciu się praw intelektualnych do zdjęć oraz zgoda na wykorzystanie przez Zao wizerunku w celach marketingowych.

zao-screen-app

Ostatnio takie poruszanie wywołało FaceApp, które również przypadło do gustu wielu osobom, ale okazało się, że nie było do końca fair jeżeli chodzi o przestrzeganie prywatności.

Nie zrozumcie nas źle. To nie tak, że nie wolno korzystać z takich aplikacji. Można, ale należy być jednak świadomym konsekwencji. Czasami jednak warto poświęcić 3 minuty na przeczytanie regulaminu…

Źródło: https://mobirank.pl/