„Zaprogramuj Przyszłość” – edukatorzy poszukiwani!

2017.12.28
Autor: Dagmara Bożek-Andryszczak
Podziel się informacją:

Fundacja Orange oraz Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania, autorzy projektów z serii „Zaprogramuj Przyszłość”, poszukują edukatorów —

— pracowników publicznych ośrodków doskonalenia nauczycieli, bibliotek oraz ośrodków kultury — którzy zostaną liderami na rzecz aktywizacji cyfrowej wśród najmłodszych w wybranych województwach.

„Zaprogramuj Przyszłość” to dziewięć projektów, które otrzymały finansowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”. Umowa została podpisana 23 czerwca br. Przez Ewę Krupę, prezes Fundacji Orange, a kolejne inicjatywy będą realizowane od 1 sierpnia 2017 do końca stycznia 2019 roku.

W poniższym filmiku przedstawiono główne założenia programu:

Celem programu jest edukacja z zakresu programowania 20 tysięcy uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych ze wsi i małych miejscowości w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. Oprócz tego placówki biorące udział w programie otrzymają nowoczesny sprzęt, taki jak maty edukacyjne, roboty czy tablety, który będzie wykorzystywany podczas zajęć dla dzieci. W ramach „Zaprogramuj Przyszłość” przewidziano również warsztaty dla 1200 nauczycieli, aby przekazać im wiedzę i dostarczyć umiejętności z zakresu edukacji cyfrowej wśród najmłodszych uczniów.

Do tej pory przeszkolono już 700 nauczycieli, a obecnie trwa rekrutacja edukatorów (projekt przewiduje zaangażowanie 450 tego typu specjalistów), którzy będą wspierać nauczycieli w promowaniu edukacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w swoim regionie. W celu zgłoszenia swojego uczestnictwa należy sprawdzić na stronie projektu, czy jest on dostępny dla regionu osoby zainteresowanej, a następnie wypełnić i wysłać formularz na stronie: zaprogramujprzyszlosc.edu.pl/formularz-edukatorzy.

Osoby, które się zakwalifikują, wezmą udział w 32-godzinnym szkoleniu. Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu „Zaprogramuj Przyszłość”.