Zmiany, zmiany na Facebooku

2019.10.02
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Zmiany, zmiany na Facebooku

Facebook – czy komuś trzeba przedstawiać ten serwis? Cisza na sali… Tak myśleliśmy. Większość osób z pewnością jest użytkownikiem tego serwisu społecznościowego, który wciąż (mimo wielu zapowiedzi o „upadku”) bije rekordy popularności.

Niestety,  jak większość gigantów nie jest krystaliczny czysty. Wystarczy sięgnąć pamięcią do afery związanej z wyciekiem danych użytkowników. Spowodowało to, że portal jest ciągle dopracowywany i ulepszany. Zmiany mają korzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo użytkowników.

To właśnie prywatność i bezpieczeństwo zostały postawione na świeczniku. Teraz publikowane posty nie będą widoczne z automatu dla każdego użytkownika sieci. Planowane są także poważne zmiany w treściach, które mają wpłynąć korzystnie na osoby korzystające z portalu.

Kwestia komunikatora i przesyłanych wiadomości jest kolejnym istotnym aspektem przeprowadzanych zmian. Wdrożone zostanie specjalne szyfrowanie end-to-end, dzięki któremu nikt nie będzie miał do nich wglądu, nawet sam FB. Zapowiedziano też dynamiczną zmianę na tablicy nowości. Posty będą zmieniać się szybciej. Koniec z tymi samymi zdjęciami od znajomych na news feedzie!

Usprawnienia nie ominą także jednej z flagowych aplikacji – Messengera. Będzie można tam między innymi udostępniać treści tylko dla wybranego grona osób.

Facebook się zmienia. Portal deklaruje, że wzrasta dbałość o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników. Czy można jednak jeszcze zaufać Gigantowi z Doliny Krzemowej?

Źródło: http://lifehacking.pl/