Znamy plan Deutsche Telekom na wdrożenie 5G!

2018.10.15
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:

Znamy plan Deutsche Telekom na wdrożenie 5G!

Wprowadzenie innowacyjnej technologii 5G wiąże się z wieloma rodzajami kosztów. Chodzi zarówno  o koszty administracyjne, techniczne, a nie można zapominać o wydatkach związanych ze skuteczny marketingiem oraz optymalizacją procesu wprowadzania nowego standardu. Przedsiębiorstwa telekomunikacyjne co chwila przedstawiają coraz to ambitniejsze plany, by podbić poprzeczkę i być pionierem w zakresie wdrażania nowej technologii. Czas przyjrzeć się planowi Deutsche Telekom.

Pierwsze, co rzuca się w oczy to fakt, że plan jest kosztowny. Zobowiązuje bowiem Deutsche Telekom do wydania 20 miliardów euro do końca 2021 r. Pieniądze mają zostać przeznaczone w pełni na prace wdrożeniowe. Gdy ten etap zakończy się sukcesem, pozwoliłoby to Deutsche Telekom na pokrycie 90% zasięgu geograficznego do końca 2025 roku.

Aby umożliwić realizację tych ambitnych planów, niemieckie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne poczyniło bardzo zaawansowane inwestycje. Deutsche Telekom połączył 22000 z 27000 stacji bazowych włóknem światłowodowym i dodatkowo co trzy lata dodawać będzie kolejne 2000, by ostatecznie móc pochwalić się liczbą 36000 stacji zintegrowanych z nową technologią. Na terenie Niemiec zostało rozmieszczone 500000 kilometrów włókna światłowodowego, z dostępem do Internetu o prędkości 250 Mb/s. Z sieci wysokiej prędkości już dzisiaj może korzystać nawet 10 milionów niemieckich gospodarstw domowych.

Deutsche Telekom zapowiada, iż do końca 2019 liczba gospodarstw domowych mających dostęp do tak szybkiego Internetu wyniesie 28 milionów. Czy plan zostanie zrealizowany? Pozostaje nam trzymać kciuki i spoglądać na osiągane przez naszych sąsiadów wyniki.

Źródło: http://telecoms.com/